16 C
Скопје

Заев се огласи на Фејсбук: Мијалков се пријави во ЈО, правдата е обезбедена, ќе ја има и повеќе и почесто

Премиерот Зоран Заев преку својот фејсбук-профил информира дека поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се пријавил во Обвинителството за организиран криминал и оти обезбеден е неговиот домашен притвор.
– По преземената акција, објавувам конкретен резултат од кој имаме значаен успех – Се пријави Сашо Мијалков во Обвинителството за организиран криминал и обезбеден е неговиот домашен притвор. Институциите ги презедоа сите редовни и вонредни мерки во врска со бегството на Сашо Мијалков. Координацијата помеѓу сите институции со сите активности што се презедоа во последниве 40 часа дадоа резултат. Правдата е обезбедена, ќе ја има и повеќе и почесто, напиша тој.
Заев посочува дека ќе следува и негова изјава за медиумите за што јавноста дополнително ќе биде информирана.
Прочитајте и...  Приватните со закон ќе мора да ги кастрат цените?

Поврзани вести

Црни рекорди за Грција: Најголем број на починати и приклучени на апарати

Слободен печат

Лажен агент за недвижности 6 пати продал ист стан, агенциите загрижени за својот углед

Слободен печат

Богдановиќ за спорната градба кај „Холидеј Ин“: Двајца Охриѓани ни ја попречија постапката во Уставен

Слободен печат

ФОТО | Музеј на „воени трофеи“: Алиев се сликаше покрај шлемовите на убиените ерменски војници

Слободен печат

Повторно рестрикции во водоснабдувањето за сите потрошувачи во Тетово

Слободен печат

Се ограничуваат трошоците на државните функционери за угостителски услуги

Слободен печат

Остави Коментар