21.8 C
Скопје

Заев: Промените не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани

Сите ќе треба двојно повеќе да работиме, двојно повеќе да направиме и да сме двојно подобри, објави денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук, нагласувајќи дека промените и реформите не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани.

– Треба сите да се промениме, сите да се реформираме. За да немаме загадување, треба да престанеме да загадуваме. За да немаме корупција, треба да престанеме да нудиме и прифаќаме поткуп. За да не си одат младите, треба да отвораме уште повеќе работни места. За да нѐ биде, мора да нѐ бива. Од нас зависи, од сите нас, наведе премиерот Заев во изјавата.

Поврзани вести

Словенија прогласи крај на епидемијата, но мерките остануваат на сила

Слободен печат

Бајден предупреди на „лажниот популизам“ што се шири во Америка и Европа

Слободен печат

Арачиновец со украден автомобил ограбил обложувачница

Слободен печат

Минимални очекувања на Самит на ЕУ да се реши проблемот со Софија

Слободен печат

Тепачка на влезот од Kлинички, нападнат вработен на рампа

Слободен печат

Курти ги откри предлозите што му ги претставил на Вучиќ: Три биле одбиени, за еден не добил одговор

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 21/10/2019 - 07:42 at 07:42

Сега се сети дека постојат и други, освен вас? И сега, кога те ничкосаа, „сите да се бориме“. Со кого? Види се со кого работиш и ќе ти биде јасно.

Reply

Остави Коментар