Заев: Промените не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани – Слободен печат
ВестиМакедонија

Заев: Промените не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани

За да нѐ биде, мора да нѐ бива. Од нас зависи, од сите нас, наведе премиерот Заев во изјавата. 

Сите ќе треба двојно повеќе да работиме, двојно повеќе да направиме и да сме двојно подобри, објави денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук, нагласувајќи дека промените и реформите не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани.

– Треба сите да се промениме, сите да се реформираме. За да немаме загадување, треба да престанеме да загадуваме. За да немаме корупција, треба да престанеме да нудиме и прифаќаме поткуп. За да не си одат младите, треба да отвораме уште повеќе работни места. За да нѐ биде, мора да нѐ бива. Од нас зависи, од сите нас, наведе премиерот Заев во изјавата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. Сега се сети дека постојат и други, освен вас? И сега, кога те ничкосаа, „сите да се бориме“. Со кого? Види се со кого работиш и ќе ти биде јасно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close