13 C
Скопје

Заев под „вкрстен“ оган

Во викенд изданието на „Слободен печат’ читајте:

– Заев под „вкрстен“ оган – Интервјуто за БГНЕС предизвика „афтершокови“ и во СДСМ

– Германија не се откажува од почеток на преговорите до крајот на декември

– Вакцина за грип нема ни за лек!

– Скандал „Еуростандард“ – Банката „заробена“, кредитите се „раздавале“, институциите молчеле

–  Каков е предлог-буџетот за културата во 2021 година?

– Вашингтон – Колкаво ќе биде влијанието на Барак Обама врз политиката на Џо Бајден?

– Аргентина и светот се простуваат од Марадона

– Во овој број и редовниот прилог „Културен Печат“ со вести и инфрмации од културата

– Не пропуштајте го и прилогот „СП НЕДЕЛНИК“, со избрани авторски текстови од реномирани

Прочитајте и...  Академик Љупчо Коцарев: „Македонија- геополитичка лабораторија на големите „играчи“ кои тестираат свои „рецепти“ за соживот и стабилизација.

Поврзани вести

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат

Димитров и Османи останаа без конкретен датум: Македонија не доби рок од Европската Комисија за анти-ковид вакцините

Слободен печат

Началник на клиника сексуално вознемирувал неподвижен пациент: Обвинението против докторот од Бања Лука е потврдено

И.И.

Снег и силен ветар ноќеска на Шапка: Се расчистува завеаниот пат низ викенд населбата

Слободен печат

Претседателот на Уставен суд Мурати на средба со Груби: Соодветна и правична застапеност и постоење на единственост во ставот меѓу сите судии како основни и најитни приоритети

Слободен печат

Македонски дипломатски активности во Брисел: Димитров и Османи „очи во очи“ со министрите за надворешни работи на Шведска и Финска

Слободен печат

Остави Коментар