Заев: Неопходно е системски да се подобри родовата еднаквост во државата – Слободен печат
Слободна ТВ

Заев: Неопходно е системски да се подобри родовата еднаквост во државата

Изјава на Зоран Заев по извештајот на ОБСЕ за семејното насилство во Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close