Заев: На уредникот на Канал 5, Гоце Михајлоски му посакувам брзо закрепнување

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вечерва на својот официјален фејсбук профил напиша дека резултатот од неговиот извршен тест за КОВИД-19 е негативен.

– Согласно утврдените протоколи останувам во самоизолација онолку колку што е потребно. Им благодарам на граѓаните, на сите, за поддршката што денеска стигнуваше од целата држава, но и од странство. На уредникот на Канал 5 Гоце Михајлоски му посакувам брзо закрепнување, нему и на неговото семејство, напиша Заев.

Лидерот на СДСМ упати силна поддршка до новинарите и медиумските работници кои во овој период, како што напиша, се изложени на ризик вршејќи ја својата работа за навремено и точно информирање на јавноста, што е од огромно значење.

– Граѓаните, сите ние мора да ги почитуваме мерките и задолженијата. Да седиме дома, да ја зголемиме личната хигиена и да ги намалиме физичките контакти. Само така оваа закана ќе ја пребродиме и полесно и побрзо. Зависи од сите нас. Чувајте се и следете ги препораките, пишува Заев на Фејсбук.

Прочитајте и...  Полицијата приведе новинар на Си-Ен-Ен додека известуваше во живо од протестите во Минеаполис (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пад на италијанскиот БДП и до 13 отсто

Слободен печат

Пендаровски разговараше со Папата Франциск за солидарноста која е клучен елемент за заедничката борба против пандемијата

Слободен печат

Меланија Трамп ги коментираше протестите во САД

Слободен печат

ОТА ги отфрла како невистинити тврдењата на министерот Чулев

Слободен печат

Од ова коцкање со изборите – полошо здравје!

Слободен печат

Чулев: Доколку имаат сомнеж дека полицијата не постапувала соодветно, нека бараат одговорност од Директорот на БЈБ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Таткото на Моника пријавил дека бил нападнат од својата ќерка, таа вели дека сам се удирал во ѕид

Слободен печат

Анкета: Германците ги менуваат своите навики – помалку месо, повеќе готвење дома

Слободен печат

НБ: Позначајни движења кај останатите финансиски институции во првиот квартал на 2020 година

Слободен печат

Трамп: Националната гарда пристигна во Минеаполис, подготвени се

Слободен печат

Зибери: На погребот имало 200 души, семејството на покојникот со Ковид 19 не сака да се тестира

МИОА: Граѓаните да ја инсталираат апликацијата СтопКорона, да се заштитиме себе и нашите најблиски!

Слободен печат