Заев на тркалезна маса за формирање регионален енергетски пазар - Слободен печат

Заев на тркалезна маса за формирање регионален енергетски пазар

Тркалезна маса за формирање регионален енергетски пазар преку подобрување на енергетската поврзаност помеѓу Северна Македонија и Бугарија ќе се одржи попладнево во Клубот на пратеници во Скопје.

Тркалезната маса ја организираат Македонско – бугарската стопанска комора и Бугарско – македонската трговско индустриска палата, а најавено е обраќање на премиерот Зоран Заев.

Прочитај повеќе

МАТТО ќе ја поттикнува билатералната трговија со Турција

Слободен печат

Документи на ЦИА покажуваат: САД му помагале на Садам Хусеин во нападите со Иран

МИА Агенција

Путин: На Русија ѝ е потребна цврста претседателска власт

Слободен печат

Лекарите смируваат: Нема потреба од паника и посебни мерки за новиот корона вирус

МИА Агенција

Дескоска: Отвореноста и транспарентноста на судството се основни претпоставки за зголемување на довербата на јавноста

Слободен печат

Нова опасност: Австралија ја очекува наезда на отровни пајаци

Слободен печат

Остави Коментар

eighteen + three =

Прочитај повеќе

Харадинај: Воспоставувањето на авиолинијата не значи укинување на таксите кон Србија

Слободен печат

54 отсто од граѓаните го подржуваат членството на Србија во ЕУ

МИА Агенција

Почнува изградба на нов кружен тек во Општина Чаир

МИА Агенција

Државата еднострано ќе ги укинува договорите за концесија на рудниците, ако оцени дека е загрозено здравјето на граѓаните

Костадинов: Добрата страна е што предметите на СЈО ќе имаат извесност

Слободен печат

Манчевски: Ги направивме првите клучни чекори за унапредување на дигиталните вештини

Слободен печат