Заев: На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина (ВИДЕО)

На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина, напиша попладнево на „Фејсбук” лидерот на СДСМ Зоран Заев на последниот ден од изборната кампања.

– Во следниот мандат обезбедуваме нови 2 милијарди евра за изградба на патишта, кои се за нови 260 км автопати, 300 км експресни патишта, 950 км локални патишта и реконструкција на над 1.500 км постоечки патни правци. Инвестираме и во нови 500 км водовод и канализации во вредност од 100 милиони евра. Домаќински ја планираме заедничката иднина, наведува Заев во статусот објавен на неговиот Фејсбук профил.

На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина

На 15 јули излези и гласај за заедно да ја градиме нашата иднина. Во следниот мандат обезбедуваме нови 2 милијарди евра за изградба на патишта, кои се за нови 260 км автопати, 300 км експресни патишта, 950 км локални патишта и реконструкција на над 1.500 км постоечки патни правци. Инвестираме и во нови 500 км водовод и канализации во вредност од 100 милиони евра. Домаќински ја планираме заедничката иднина. #Можеме 🛣️🇲🇰

Publiée par Zoran Zaev sur Samedi 11 juillet 2020

Лидерот на СДСМ во друга објава вели дека влеговме во НАТО и дека можеме и во ЕУ.

Прочитајте и...  Билјана Ивановска: Ќе бараме закон за потекло на имот!

– До 2024 отвораме 80% од поглавјата за влез. Во наредните 4 години обезбедуваме 2,5 милијарди евра фондови, за европски стандард за македонските граѓани. На 15 јули ти одлучуваш дали ќе продолжиме гордо чекориме по европскиот пат. Излези и гласај, напиша Заев.

Влеговме во НАТО, #можеме и во ЕУ

Влеговме во НАТО, #можеме и во ЕУ. До 2024 отвораме 80% од поглавјата за влез. Во наредните 4 години обезбедуваме 2,5 милијарди евра фондови, за европски стандард за македонските граѓани.На 15 јули ти одлучуваш дали ќе продолжиме гордо чекориме по европскиот пат. Излези и гласај! 🇲🇰🇪🇺

Publiée par Zoran Zaev sur Samedi 11 juillet 2020

Прочитај повеќе

Шпан: Германскиот здравствен систем може да се справи со бројот на нови случаи од Ковид-19

МИА Агенција

Вработените во Фејсбук ќе работат од дома до јули следната година

Слободен печат

Кипарската полиција го најде и го сослуша Русинот кој е сопственик на бродот кој го пренесе амониум нитратот во Бејрут

Слободен печат

ТОАРИЛУЦ со нова современа хируршка метода без отворање на ‘рбетниот столб

Слободен печат

Градоначалникот Георгиевски донираше крвна плазма

Слободен печат

Бугарската полиција ги отстрани шаторите на демонстрантите: Уапсени се 12 лица

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СДСМ до Влада со ултиматум до партиите!

Љубиша Николовски

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Бразил издвојува 356 милиони долари за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Филипче: Апарати за дијагностика на вирусот во 16 болници, кои ќе добијат инфективни одделенија

Слободен печат

Хисени: Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне

Слободен печат

Регистрирани 297 прекршоци за неносење маска

Слободен печат