Заев му подари три знамиња на Мицкоски, од нашата држава, ЕУ и НАТО

Најавувајќи дека оваа дебата е последно телевизиско соочување со Христијан Мицкоски, Зоран Заев, изјавувајќи дека го почитува како шеф на опозицијата и како човек, му подари знамиња на НАТО, ЕУ и знаме од нашата држава, како и програмата на СДСМ со негов потпис.

За македонското знаме, Заев гледајќи го во очи му кажа ова е подарок за повеќе да си ја сакате својата држава.

-Би сакал да остане запаметено. Успеавме да станеме членка на НАТО. И еве едно знаме на Европската унија, која е наша заедничка цел, на целиот народ. Имаме преговарачка рамка, ќе ја донесеме Европската унија, а ние ќе станеме нејзина полноправна членка- рече Заев, кој стана и во раце му ги предаде подароците на Мицкоски.

Прочитајте и...  Севернокорејскиот лидер испраќа помош во град што е во карантин

Мицкоски го прифати подарокот, изјавувајќи дека има поставено знамиња во партијата, но овие ќе ги поставел во својот кабинет на факултетот каде што предава, велејќи дека програма на ВМРО-ДПМНЕ веќе му ја подарил неговиот сопартиец Тимчо Муцунски.

Прочитај повеќе

Во Унгарија 43 нови случаи на коронавирус, нема починати

Слободен печат

Бразил: Над 3 милиони заразени од коронавирус и повеќе од 100.000 починати

Слободен печат

Тензии во Белорусија: Лукашенко ја напушти земјата и покрај победата, војската излегува на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Ковид-19 ги одложи иселеничките средби во Делчевско

МИА Агенција

Автолитии од Бијело Поље до Бар: Колони автомобили на протест ширум Црна Гора

Слободен печат

Бил Гејтс со нова прогноза: Пандемијата за богатите ќе заврши до крајот на 2020 година, за останатите ќе потрае уште цела година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорката Сотирова Бухова во самоизолација поради контакт со заболен член од семејството

Слободен печат

Затворени гласачките места во Белорусија: Прелиминарните резултати ја покажуваат доминацијата на Лукашенко

Слободен печат

Повеќе од 5 милиони заразени од коронавирус во САД

Слободен печат

Кириакидес: Вакцината за коронавирус би можела да биде достапна до крајот на годината

Слободен печат

Во Бејрут втор ден насилни протести, пожар пред парламентот, демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Слободен печат