Заев ќе се обрати на конференцијата по повод 20 години од Охридскиот рамковен договор

Зоран Заев
Зоран Заев / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Премиерот Зоран Заев ќе се обрати на конференцијата „По Охрид“ што ќе се одржи денеска во Скопје по повод 20-годишнината од Охридскиот договор.

Како што најави владината прес-служба, Заев ќе се обрати на лидерската сесија.

Конференцијата е во организација на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците во соработка со Програмата за изградба на мирот и човековите права на Универзитетот на Колумбија.

Извор: МИА

Видео на денот