Заев и министрите ќе ги испрашуваат 19 пратеници

На денешената седница за пратенички прашања 19 пратеници се пријавени да поставуваат прашања на министрите и премиерот Зоран Заев.

Први прашања ќе поставуваат Антонио Милошоски и Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ и Илија Николовски од Коалицијата на СДСМ

Прочитајте и...  Фејсбук отстрани лажни профили поврзани со бразилскиот претседател

Прочитај повеќе

Средба Дендиас – Сијарто во Атина

МИА Агенција

Во Прилеп споени 12 гласачки места, а 13 се дислоцирани поради безбедност

Слободен печат

Помпео: САД и ЕУ водат сложени разговори за повторно воспоставување на взаемните патувања

Слободен печат

Осум новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Слободен печат

Белгија забрани да се патува во нашата држава поради коронавирусот

Слободен печат

Косово реагира за задолжителните тестови за косовските граѓани при влез во Македонија

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Димитров: Со ВМРО-ДПМНЕ, нема да има пристапни преговори со Европската Унија (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен

Слободен печат

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование (ВИДЕО)

Слободен печат

Најавено продолжување на протестите низ Србија

Слободен печат

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Уште еден заразен со Ковид-19 во Крива Паланка

Слободен печат