Заев чистеше во скопската населба Бутел (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО) - Слободен печат

Заев чистеше во скопската населба Бутел (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев, граѓани и државни административци денеска се вклучени во големата акција за чистење на јавните површини во земјава.

Администрацијата чисти со Не биди ѓубре

[🔴 Во живо] Од акцијата #АдминистрацијатаЧисти со #НеБидиЃубре.

Publiée par Zoran Zaev sur Samedi 14 décembre 2019

 

Заев својот допринос во чистење на отпадот го даде во скопската населба Бутел.

– Откако сум премиер повеќе од 50 компании побарале право да да влезат во управување со отпадот. Велат дека е доходовен бизнис, се вади профит од него од секундарни сировини што се вадат и на крај од производство на гас од кој се произведува електрична енергија. Отпад ќе има се додека има и луѓе – рече Заев.

Денешната акција е во соработка на Владата на Македонија и раѓанското здружение „Не биди ѓубре“. Дел од државната администрација која ги чистеше зелените површини околу Младинскиот културен центар од една од грмушките пронајде фрлени тоалетна школка и фрижидер кој на ова место биле оставени од несовесни граѓани.

Прочитајте и...  Администраторот на „Јавна соба“ е тинејџер: Групата изгуби контрола, не можев да ја избришам

Прочитај повеќе

Вучиќ свикал итен состанок со министрите

Слободен Печат

Републиканците под притисок: Советник има докази против Трамп?

Слободен Печат

Ахмети: Бараме владеење на правото преку ветингот

Слободен печат

„ЖЕТОН ЗА КУЛТУРА“: Бесплатен билет за музеј или претстава доколку не користите автомобил во Виена

Слободен печат

Туристи од Тајван во Шибеник носеле натпис „Не сме од Кина“ (ФОТО)

Слободен Печат

Наскоро на Фејсбук страната на 1ТВ ќе бидат откриени лицата кои стојат зад тивката ликвидација на Боки 13

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 15/12/2019 - 07:55 at 07:55

Стависи го прстот на умот и сам размислувај за твоите постапки. Пак „советниците“ ми те истуркаа на ветрометина, а ти самиот не се сеќаваш. Свести се какви се` глупости правиш.

Reply

Остави Коментар

20 − 6 =

Прочитај повеќе

Објавено името на амбасадорот на Велика Британија во ЕУ по Брегзит

Слободен Печат

Странски дипломати ја осудија прекумерната сила на ирачките безбедносни сили врз демонстрантите

Слободен печат

Нова виза по Брегзит: Брз влез во Велика Британија за научници, математичари и истражувачи

Слободен Печат

Макрон: Антисемтизмот неподносливо се враќа

Слободен Печат

Манчевски: Нема системски притисок врз вработените во администрацијата

Слободен печат

Пожар „проголта“ 37 бродови во Алабама, осум лица загинаа (ВИДЕО)

Слободен печат