Забрана за влез на Косово за Вулин

На српскиот министер за одбрана Александар Вулин, како и на делегацијата за воено здравство денеска им беше забранета посета на Косово, соопштуваат од неговиот кабинет.

Како што пренесуваат српските медиуми, било предвидено Вулин и уште неколку началници да го посетат Клиничко-болничкиот центар во Косовска Митровица.

Во одговорот кој стигнал до Вулин од Приштина, се наведува дека „не се во можност позитивно да одговорат на барањето“.

Во соопштението од кабинетот на Вулин пишува дека со оваа забрана „уште еднаш се покажува дека Рамуш Харадинај лаже“ и додаваат дека планираната посета била од исклучиво хуманитарен карактер.

Прочитајте и...  Дачиќ демантира: Србија не ја прекина кампањата против признавањето на Косово

Прочитај повеќе

Скопјани ги фати страв од коронавирусот (ВИДЕО)

Во Шпанија нови пет смртни случаи од коронавирус

Слободен печат

Огромните расходи на Франција се мерат во милијарди евра

Слободен печат

Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

Слободен печат

Се зачади во косовското собрание: Претседателката ги опомена пратениците да не пушат на седница

Слободен печат

Мицкоски: Има зголемување на број на новоинфицирани, а никој не сноси одговорност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бар: Во протестите во САД постои надворешно мешетарење

МИА Агенција

Меркел: Убиството на Џорџ Флојд е многу страшно

Слободен печат

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат