Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Британските медиуми забележале невообичаена промена кај поранешната војвотка од Сасекс Меган Маркл. Таа исклучиво носи бела боја! Меган е инаку позната по носење модни комбинации во впечатливи бои, но очигледно поранешната војвотка решила да направи мала промена во својот гардеробер.

Стилистката Сузи Хаслер за Femail рекла дека Меган со белата боја ја изразува својата солидарност во борбата против расизмот.

„Меган е свесна за симболиката на боите. Белата е начин да се покаже нејзиниот став. Тоа покажува дека таа е обединета со целите што ги застапува“, истакнува Хаслер.

Очигледно е дека таа ја има поддршката и од својот сопруг, кој исто така во последно време практикува да носи бела боја почесто.

Прочитајте и...  Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Принцот Хари во едно интервју истакнал дека монархијата мора да го прифати своето минато и да се обиде да ги поправи грешките, а принцот признал дека и тој самиот имал предрасуди.

„Меган веќе долго време ги искажува своите ставови со избор на облеката. Видовме дека одбира помали брендови, ја истакнува одржливата мода или и оддава почит на принцезата Дијана, а сега таа со својата облека испраќа и политичка порака”, додава Хаслер.

Прочитај повеќе

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат

Погледнете зошто Кристијано Роналдо вели дека неговата жена е најубава во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат

Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат

Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Слободен печат

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години ја криеја од јавноста – Ќерката на Моника Белучи „се заканува“ да биде поголема убавица и од мајка си! (ФОТО)

Слободен печат

Снаата на Лепа Брена за првпат објави толку жешка фотка: Александра Пријовиќ се заврте со грб кон камерата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како од отпад да направите супер корисни работи: 18 генијални идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат