ЗАБАВНА ВЕЖБА: Тестирајте која е вистинската возраст на вашето тело

За тестот треба да застанете во исправена положба со споени нозе и полека да се наведнувате и да се обидете да го допрете подот со рацете.

Пред вежбата мора да се загреете за да ги подготвите мускулите.

Запомнете ја точката до која вашите раце можеле да дојдат, а потоа повторно исправете се.

Точката на досегот ја открива староста на вашето тело

20-25 години
Ако со прстите можете да ги ставите дланките на подот додека нозете и грбот ви се рамни, а мускулите опуштени.

25-38 години
Ако со прстите можете да го допрете подот со малку свиткани колена. При оваа вежба не се чувствувате баш пријатно.

38-50 години
Ако вашите прсти го допираат горниот дел на стапалата, а коленатата ви се малку свиткани и мускулите ви се напнати. Едвај чекате да се исправите.

Прочитајте и...  Создадете нова слика за себе со овие вежби за самодоверба!

50+ години
Ако не можете да ги допрете своите стапала и ако посакувате уште малку да се спуштите, а вашите колена ќе се свиткаат. Се чувствувате непријатно во таа положба.

Прочитај повеќе

Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Слободен печат

Бизнисмен си купил златна маска за да се заштити од корнавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Создадете нова слика за себе со овие вежби за самодоверба!

Слободен печат

Фановите ја искритикуваа Ана Николиќ дека е преслаба

Слободен печат

Најубавите цитати од Марк Твен кои веднаш ќе ви го подобрат расположението: Подобро е да молчиш и да те сметаат за будала, отколку да прозбориш и така да го отстраниш секој сомнеж

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откриен уште еден симптом на ковид-19, најчесто се јавува кај пушачите

Слободен печат

Ако оваа жена прозбори, ќе се тресе сè од Вашингтон до Бакингемската палата: Кој сè е во „црната книга“ на Епстајн?

Слободен печат

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следи го срцето, но понеси го и умот

Слободен печат

Наоми Кемпбел сама и гола во подземна железница во Њујорк (ФОТО)

Слободен печат

Шест знаци дека сте алергични на убод од комарец

Слободен печат

Канје Вест сака да биде претседател на Америка, Илон Маск го поддржа

Слободен печат