Забава

Забава

Селин Дион откажа концерти, мора да се оперира

Селин Дион го стави своето здравје пред кариерата - на социјалните мрежи објави дека ги откажува настапите во Лас Вегас закажани за март и...

Славните и богатите ги залуде новата црква Хилстонг: Се противи на геј браковите и...

Во низата бизарни верски заедници, уште една го привлекува вниманието на многу познати лица. По скиентологијата, познатите личности ширум светот имаат нова фасцинација. Станува...

Aргентинец го сменил полот за порано да оди во пензија

Даночен службеник од Аргентина сменил една буква во името, по што го сменил полот во личните документи, со цел да се пензионира како жена...

Меган жртва на скандал со топлес фотографии

Два месеци пред свадбата, свршеницата на принцот Хари, Меган Маркл, стана жртва на скандал со топлес фотографии објавени на озогласениот сајт „Селеб џихад“, за...

Деми Мур го вовела Бред Пит во мистичен култ за да му помогне да...

Изминатата година беше премногу тешки за холивудскиот актер Бред Пит кој се разведе од долгогодишната партнерка Анџелина Џоли со која има 6 деца. Очаен и...

Роналдињо влегува во политика

Бразилската фудбалска ѕвезда Роналдињо се придружил на конзервативна партија во Бразил која се поврзува со моќната евангелистичка црква и може да се кандидира за...
video

„Гласот на децата” – подарок од Сара Мејс за роденденот на Поточиња

Сара Мејс заедно со хорот на детскиот фестивал Поточиња во пресрет на јубилејното 15. издание „Поточиња 2018” на публиката и подаруваат нова песна и...

Излегува биографија на принцот Чарлс, со која сака да ја направи Камила обожавана

Кралското семејство, а особено принцот Чарлс прави сè за јавноста да ја сака Камила Паркер Боулс барем приближно колку што беше сакана принцезата Дијана. Книгата...

Сара Мејс е бремена

Пејачката Сара Мејс и водителот Димитар Атанасовски ќе станат родители. Сара и Димитар минатото лето стапија во брак, а сега го очекуваат новиот член...

„Почудни нешта“: Има само 14 години, а ќе заработува повеќе од 350.000 долари од...

Третата сезона на серијата „Почудни нешта“ (Stranger Things), која во многу краток период ја освои публиката, наскоро ќе започне да се снима, а според...

Не пропуштајте

Придружете ни се Facebook