За влакно избегната трагедија, Гром го погоди авионот на „кралевите“

Само неколку денови откако фудбалерите на Херта Берлин за малку избегнаа трагедија откако нивниот авион го погоди гром, овој пат за своите животи стравуваа челниците на Сакраменто кингс.

Според телевизијата ЕСПН, приватниот авион во кој се наоѓале генералниот менаџер на „кралевите“, Владе Дивац, неговиот помошник Предраг Стојаковиќ и oстанати членови на управата како и претставници на медиумите, но не и кошаркарите на Сакраменто, на летот од Индија до Лондон го погодил гром.

За нивна среќа нема повредени и откако безбедно слетале во Лондон, по одредено време се упатиле за САД.

Прочитајте и...  Размислуваше за пензија, а сега е пред трансфер во Манчестер јунајтед

Прочитај повеќе

Надал ја откри тајната за успехот на големата тениска тројка

Слободен печат

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат

Дали се сеќавате на лудата вечер во Барселона, два корнери и два гола во продолжението за титула на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Се јави и Синдикатот на фудбалери: Ние не ја водиме лигата, наша грижа се фудбалерите

Слободен печат

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интер е решен да ја прекине доминацијата нба Јувентус, Конте на лето добива пет засилувања за напад на титулата

Слободен печат

Нема страв кај Црногорците, фудбалот продолжува пред гледачи

Слободен печат

Алегри главен фаворит да го наследи Тухел на клупата на ПСЖ

Слободен печат

Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Слободен печат

Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Слободен печат

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат