19.8 C
Скопје

За Велигден и за Бајрам граѓаните ќе се движат слободно!

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

– Пауновски на тенок мраз, јавноста вжештена – Инспекторите протестираат, Владата тактизира

– Се предлага олабавување на мерките – За Велигден и за Бајрам граѓаните ќе се движат слободно!

– И градежниците бараат посебни мерки за помош на секторот – Не само што нема да бидеме двигател на растот, туку и ќе затвораме фирми!

– Укажување од даночни експерти – Не се оданочува ни половина од имотот, проблем се регистрите

– Индија е бојното поле на глобалната битка со коронавирусот – Помош од сите страни за скротување на „цунамито“ од ковид-19

– Бугарија остана и без вториот мандатар – Партијата на Трифонов го врати мандатот, следуваат предвремени избори

– Дилеми по деведесет и третото доделување на Оскарите – Кој победува, филмот или индустријата?
2m

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар