За секој случај по средбата со Макрон: И Шарл Мишел во самоизолација

Претседателот на Европски Совет (ЕС), Шарл Мишел ќе биде во самоизолација поради превенција, изјави портпаролот на Европска Унија (ЕУ). Тој  имаше средба со францускиот претседател Емануел Макрон, кој е позитивен на Ковид-19.

Портпаролот на ЕУ наведе дека Мишел редовно се тестира, а на тестот од вторникот бил негативен. Претходно и шпанскиот премиер Педро Санчез изјави дека ќе биде во самоизолација до 24 декември поради средбата со Макрон.

Прочитајте и...  Коневски: Посакувам Мицкоски што поскоро да закрепне и да се појави на Вонредниот конгрес

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Шахпаска: Преку Законот за родова еднаквост ја зајакнуваме улогата на жените во секоја сфера на општественото живеење

Слободен печат

Остави Коментар