За само неколку секунди изгоре најпродаваниот електричен автомобил во светот (ВИДЕО) - Слободен печат

За само неколку секунди изгоре најпродаваниот електричен автомобил во светот (ВИДЕО)

Безбедносните камери снимија како автомобил Тесла се запали во јавна гаража, без никакво надворешно влијание.

За само неколку секунди најпродаваниот електричен автомобил на светот, исчезна во пожарот. Видеото од јавната гаража во Шангај покажува дека немало надворешно влијание за да избувне пожарот.

Тим од компанијата Тесла е испратен во гаражата за да испита што точно го предизвикало пожарот, но од таму соопштуваат дека нема повредени и дека и натаму испитуваат.

,-Веднаш кога слушнавме за инцидентот во Шангај, веднаш испративме тим на местото на настанот. Активно соработуваме со релевантни оддели за разјаснување на целата состојба .”, објавија од Тесла на кинеската социјална мрежа Веибо.

Прочитај повеќе

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префенетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Остави Коментар

19 + nineteen =

Прочитај повеќе

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков

Карбокситерапија – современ метод на подмладување, што е и кој може да ја примени?

Слободен печат

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ГО ИСМЕВААТ: Не знаел дека неговата сопруга е маж (ФОТО)

Слободен печат

Како до рамен стомак без вежбање

Јасмина Кантарџиева Димков

Хороскоп за 17 јануари 2020: Ракот е на чекор до успех, на лавовите им е потребна психолошка рамнотежа

Слободен печат