За само 5 секунди откријте дали и колку сте под стрес

Сè што треба да направите е да го концентрирате погледот на сликата и да ја гледате 5 секунди.

Јапонскиот психијатар Акиоши Китаока направил тестирање со помош на слика на оптичка илузија преку која можете да ја откриете моменталната состојба на вашиот ум.

Сè што треба да направите е да го концентрирате погледот на сликата и да ја гледате 5 секунди.

На почетокот формите на сликата ќе се движат брзо, а тоа што ќе се случи после 5 секунди, ја открива вистинската слика за тоа дали вашето тело и умот се под стрес.

Резултати:

Ако фигурите се движат брзо, вашето ниво на стрес е многу високо.

Ако формите на сликата се движат бавно, вашето ниво на стрес е ниско или нормално.

Ако формите на сликата запрат да се движат, вашето ниво на стрес е минимално.

Прочитајте и...  Една од најзгодните жени во светот го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

Прочитај повеќе

Виц на денот – Ноќевање

Слободен печат

Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Целата рап заедница го мрази, а добротврните организации ги одбиваат неговите донации: Кој е раперот за кого целиот свет зборува? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат