18.8 C
Скопје

За првпат од своето постоење: Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило

Министерот за здравство, Венко Филипче на својата Фејсбук страница ја сподели информацијата дека за првпат од своето постоење Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило коешто ќе им служи на граѓаните, но и на туристите.

– За првпат од своето постоење Општина Дојран е обезбедена со комплетно ново амбулантно возило. Возилото за брза помош ќе им служи на жителите од Општина Дојран како и на туристите кои имаат потреба од брза интервенција. Продолжуваме и натаму да го унапредуваме здравствениот систем со цел подобра здравствена заштита за пациентите, стои во неговата објава.

Поврзани вести

Рама и Мета ја поздравија одлуката на Холандија за Албанија да почне преговори со ЕУ

Слободен печат

ООН ги поздрави резултатите од средбата меѓу Бајден и Путин

Слободен печат

Шахпаска: Креираме законско решение кое ќе одговори на денешното современо време

Слободен Печат

СДСМ: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште е под палка на бегалецот од Будимпешта

Слободен Печат

Подеми и падови во односите на Путин со американските претседатели

Слободен печат

Паника во Рим: Пронајдена бомба во автомобил на три часа пред почетокот на натпреварот Италија – Швајцарија

Слободен печат

Остави Коментар