За патарина до Белград ќе треба да платите околу 25 евра – Слободен печат
ВестиРегион

За патарина до Белград ќе треба да платите околу 25 евра

Почнува наплата на новиот дел од автопатот кај Грделичката клисура.

Патарините во Србија поскапуваат. Од денеска почнува наплата на новиот дел од автопатот кај Грделичката клисура. Таму ќе се плаќа 540 динари. Патарината кај Ниш изнесува 800 динари и таа кај македонската граница во Прешево 80 динари.

Пресметано во денари тоа изнесува околу 1500 во двата правци ако патувате со возило од Скопје кон Белград.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close