3.4 C
Скопје

За неносење маски санкционирани 549 граѓани

 Во текот на изминатото деноноќие сакционирани се 549 граѓани за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување на пандемијата со ковид-19.

Прочитајте и...  Денеска од 8 до 15 часот: Без струја делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Поврзани вести

Реакција од Шведска до докторите за случајот на Маја Дамевска: Ако не знаете како да ординирате биолошка активна терапија, редно е да научите како

Слободен печат

Бајден одамна го подготвуваше теренот: Преговарал со американски непријател додека траел мандатот на Трамп

Слободен печат

Милевски: Инсистираме да се отворат листите, во Советите ќе ставиме квалитетни луѓе

Слободен печат

„Би можеле да дојдеме таму среде ноќ, одеднаш“: Ердоган најави анти-терористичка акција во северен Ирак

Слободен печат

Бил Гејтс ја прими првата доза од вакцината против коронавирусот: Се чувствувам прекрасно

Слободен печат

Заев: Бугарија нѐ призна прва, а признавањето на суверенитетот значи признавање на правата на определба

Слободен печат

Остави Коментар