За неносење маска изречени 761 санкција

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 761 прекршок, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Јаневски: Да продолжи рокот за искористување на ваучерите за туризам

Поврзани вести

Ахмети: Нема загриженост дека Меџити може да поднесе интерпелација против Груби и Османи

Слободен печат

ВИДЕО I Забава се претвори во трагедија: Свлечиште уништи ноќен клуб, при што загинаа најмалку седум лица!

И.И.

Од последици на ковид-19 почина Рефик Зенку, дописник на МИА

МИА агенција

Украинскиот претседател Зеленски се излекува од коронавирусот

Слободен печат

Гвардиола ја означи првата мета во преодниот рок, и не е Меси

Слободен печат

Сојузот на здруженија на пензионери апелира да се обезбедат вакцини против грип за пензионерите

Слободен печат

Остави Коментар