За неколку минути два земјотреса го потресоа Вашингтон

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт.

Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 степени во близина на градот Монро, на 48 километри североисточно од Сиетл.

Засега нема извештаи за повредени или штети.

Прочитајте и...  Демократски сојуз: Само со железна дисциплина можеме да се заштитиме себеси и останатите

Прочитај повеќе

МЗ: Граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот

МИА Агенција

Во тек е исплата на правата од социјална и детска заштита за мај

МИА Агенција

Пукање во Сент Луис: Погодени четворица полицајци

Слободен печат

Проф. д-р Живковиќ: Ќе се кандидирам за ректор – УКИМ е заробен од внатре и политиките ги водат тројца луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

Во првиот квартал 9.075 слободни работни места, најбарани услужните дејности и продажбата

МИА Агенција

Јанева ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Романскиот премиер и четворица министри парично казнети за неносење маски

Слободен печат

Промоција на „Нajстари приказни: Митови од мугрите на западната цивилизација “ на Томислав Османли

Слободен печат

Ѓоргова: Цените на стоматолошките услуги неминовно ќе растат (ВИДЕО)

Слободен печат

ТРАМП СЕ ЗАКАНУВА: Ќе испратам илјадници војници да го запрат вандализмот

Слободен печат

Хаос со партиципацијата: Уредбата задоцни, кој платил нема да му се врати!

Велика Британија: Најмал број на починати и заразени од крајот на март

Слободен печат