10 C
Скопје

За неа времето како да застанало: Касандра позира во бикини на плажа (ФОТО)

Познатата актерка од серијата „Касандра“, Кораима Торес, која во јуни наполни 47 години и тоа како води сметка за својот физички изглед.

Кораима Торес (47) / Фото: Инстаграм

Познато е дека актерката редовно тренира, а тоа најдобро се гледа и од нејзините фотографии на Инстаграм. Деновиве со фановите сподели неколку фотки на кои позира во бикини и неизбежно е да се забележи дека изгледа фантастично.

Фото: Инстаграм

Нејзините обожаватели за неа велат дека времето застанало.

Иако од снимањето на серијата „Касандра“ поминаа дури 28 години, Кораима Торес денес може да се пофали со резултатите од посветеноста кон здравата храна и наклонетоста кон физичката активност.

Фотографии: ИнстаграмИнаку оваа серија во која таа ја толкуваше главната улога започна со емитување во октомври 1992 година, а последната епизода беше во мај 1993 година. Вкупно беа снимени и емитувани 150 епизоди.

Прочитајте и...  Зошто некои лица кои прележале ковид-19 не можат да јадат кромид?

„Касандра“ е најверојатно најпознатата теленовела која се стекна со огромна гледаност на Балканот и Македонија во деведесетите.

Поврзани вести

Модниот дизајнер Александар Венг обвинет за сексуално вознемирување

Слободен Печат

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

Елдина им рече „не“ на бричевите, на епилаторите, на восокот и на пинцетите и реши веќе да не ги отстранува влакната од своето тело

Слободен печат

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат

Остави Коментар