24.8 C
Скопје

За малку избегната ТРАГЕДИЈА – Мигранти во Бихаќ се тепале со секири и летви

Во Бихаќ во Босна и Херцеговина дошло до судир меѓу мигранти, а локалното население спречило ситуацијата да ескалира и да дојде до трагедија.

Според очевидци, благодарение на навремената интервенција на селаните, синоќа била спречена трагедија кај стадионот на ФК „Јединство“ во Бихаќ, пренесуваат медиуми од БиХ.

Кантонското Министерство за внатрешни работи потврди дека се случил инцидент во населбата Лука во кој едно лице се здобило со полесни повреди.

Во тепачката меѓу мигрантите биле користени секири и летви, а жителите на населбата Лука успеале да го прекинат насилниот судир.

Вчера се случил уште еден конфликт меѓу мигранти во Бихаќ, по што полицијата нашла едно лице со сериозни телесни повреди.

Поврзани вести

Мекафи се самоубил

Слободен печат

Логар: Европската иднина на Западен Балкан е меѓу приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ

Слободен печат

Со нож избодела сестрата близначка

Слободен печат

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Слободен печат

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии” во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Безмалку 100 исчезнати во урнатата зграда на Флорида

Слободен печат

Остави Коментар