За концертна турнеја „Eras“, Тејлор Свифт продаде рекордни 2,4 милиони влезници во еден ден

Фото: Инстаграм/Тејлор Свифт

Поминаа пет години од последната концертна турнеја на најголемата поп-ѕвезда во моментов, американската пејачка Тејлор Свифт. Во меѓувреме, таа издаде четири музички албуми и освои голем број музички награди, меѓу кои и најважната – Греми.

Фото: Инстаграм/Тејлор Свифт

Со оглед на тоа што Свифт немаше настапи во живо поради пандемијата на коронавирусот, нејзините обожаватели со големо нетрпение го дочекаа нејзиниот прв концерт во склоп на нејзината американска турнеја со назив „Епохи“ („Eras“).

Фото: Инстаграм/Тејлор Свифт

Турнејата започна на 17 март, со концерт во Глендејл, Аризона, на кој пејачката изведе 44 песни од нејзините досегашни студиски албуми. На стадионот „Стејт фарм“, каде што се одржа концертот, се собраа 80.000 обожаватели на музиката на Свифт.

Фото: Инстаграм/Тејлор Свифт

Доказ за тоа дека интересот за концертите на Тејлор Свифт е голем е и тоа дека пејачката успеа да го собори рекордот за најголем број продадени влезници за концерт во еден ден. Имено, таа успеа да продаде рекордни 2,4 милиони влезници во еден ден за нејзината актуелна турнеја.

Нема мир за Тејлор Свифт: Човекот кој ја демнеше пејачката заврши на суд

ВИДЕО | Тејлор Свифт објави нов албум: Ова беше патување низ ужаси и слатки сонови

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот