За Грците натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Олимпијакос е наместен

Грчката “Газета“ објави текст во кој се наведува дека Црвена звезда го совлада Олимпијакос во второто коло од ЛШ благодарение на францускиот судија Беон Бастиен кој според нив престрого му покажал црвен картон на Јасин Бензиа во 58. минута, а потоа им помогнал на домаќините со тоа што не го исклучил Марко Марин.

Според „Газета“, постои конекција помеѓу Србите и Французите кои си помагаат едни на други во европскиот фудбал и вчерашниот резултат е наместен. „Газета“ исто така даде неколку примери со кои се обидува да ја докаже поврзаноста помеѓу Србите и Французите.

Српскиот судија Милорад Мажиќ досудил непостоечки пенал за Франција против Германија и тоа во 84. минута, со кој „триколорите“ го освоија првото место во Лигата на нациите.
Потоа Французите им „вратиле“ за услугата на Србите и тоа на средбата помеѓу Партизан и Молде, кога судијата Руки Буке им помогнал на „црно-белите“ да триумфираат во плејофот за Лигата на Европа.

Прочитајте и...  Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

шест + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат