За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Ким Кардашијан и Кание Вест можеби изгледаат како родени модни иноватори во светот на модата, но патот до таму беше долг. Парот се појави на WSJ Magazine 2019 Innovator Awards во музејот на модерна уметност во Њујорк, за да го подржат својот долгогодишен пријател и соработник Рикардо Тици.

Рикардо е главен креативен директор на Барбери и добитник на наградата за Моден иноватор, која Ким и Кание му ја доделија.

„Рикардо е првиот човек од модата кои успеа да ме стави на насловна на модно списание“, кажа Ким во својот говор.

Но, имаше многумина кои го коментираа стилот на Ким и изјавија дека ги потсетува на старата таа која „не знаеше“ ништо за модата пред да го запознае Кание кој инаку и самиот тој дизајнира, покрај тоа што е пејач.

Прочитајте и...  Кралицата Ранија од Јордан е неприкосновена модна владарка: Овие трендови ги обожава!
Instagram

За некого модна катастрофа, а за некого моден погодок. Оваа модна комбинација на Ким го доби надимакот Jeanius, а и самите најверојатно веќе заклучивте зошто.

Кое е вашето мислење за оваа комбинација на Ким?

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат