За еден ден 175 казни за брзо возење

Во текот на вчерашниот ден полицијата спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 175 возачи.

Од нив 11 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 76 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 99 надвор од населено место. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. 

Видео на денот