2 C
Скопје

За божиќните празници дегустирајте го виното AMINTA 2015 (Барик) од „Стоби“

Одберете посебно врвно вино за големиот празник – AMINTA 2015 (Барик) од „Стоби“. 

Синергија креирана од силниот и рустичен Вранец, елегантно скротен од мекото Мерло и надополнет од деликатниот Каберне совињон, секој посебно одлежан во дабови буриња. Ова вино го одразува темпераментот и сензуалноста на античките винари. Со интензивна темна рубин боја и арома на мали црвени бобинки, меко и концентрирано, засилено со зачински ноти, виното во себе содржи „Бордо“ елеганција, надополнета со шмекот на јужните краишта. Бербата е од сопствени плантажи.

Вински ноти

Боја: Интензивна темна рубин боја

Ароми: Зрело црвено овошје и елегантна пикантност со зачински ноти

Вкус: полно тело, убаво структурирано со кадифени танини, долг и овошен по вкус

Прочитајте и...  ВИДЕО: Се појави досега необјавен настап на Тоше Проевски во еден прилепски ресторан

Комбинација со храна: се препорачува да се консумира во комбинација со зрело сирење, пршута, печено телешко, јагнешко, свинско и деликатесни македонски тави.

Служење: препорачуваме служење на температура од 15-17°C

 

(комерцијален ПР текст)

Поврзани вести

ВИДЕО | Русинката Маша пее на македонски јазик: Слушнете ја „Дали ти ќе дознаеш“

Слободен печат

Се проширува семејството на Софија, роботот според кој човештвото треба да биде уништено

Слободен печат

д-р Боровиќ: GE 132 + Natural е редовна терапија за постковид болните во Србија

Слободен Печат

Силвестер Сталоне го продава својот луксузен имот за 130 милиони долари

Слободен печат

Британски, бразилски, јужноафрикански: Што засега се знае за новите соеви на коронавирусот и колку се опасни?

Слободен печат

Трик кој успева секој пат: Еве како успешно да ги отстраните дамките од лак за нокти од облеката!

Слободен печат

Остави Коментар