За 71-от роденден на принцот Чарлс, палатата објави досега невидени фотографии (ФОТО)

Војводата и војвотката од Сасекс на нивниот официјален инстаграм-профил, објавија досега невидени фотографии од малиот Арчи, а по повод 71-от роденден на неговиот дедо, принцот Чарлс. Станува збор за фотографија од крштевката на малиот Арчи, а на која Хери го држи синот во рака, додека принцот Чарлс стои покрај нив.

Чарлс Филип Артур Џорџ, принцот од Велс, принцот од Шкотска, војводата од Корнвел, војводата од Ротесеј, грофот од Карик, баронот од Ренфре, грофот од Честер и лодот од Острв, роден е во Бакингемската палата на 14-ти ноември 1948 година. Имал само 4 години кога починал неговиот дедо Џорџ Шести, а мајка му го наследила тронот. После една година во друштво на баба му и тетките, покојната принцеза Маргарет, тој го гледал крунисувањето на мајка му.

Го презирал своето училиште Гордонстоун во далечен дел на Шкотска, каде што учел и неговиот татко, но затоа станал првиот престолонаследник со диплома од Кембриџ. За принц од Велс службено бил прогласен на свеченост во 1969 година. Мајка му е со одлично здравје и не планира да абдицира, па Чарлс се уште чека. Неговите критичари, па дури и некои монархисти кои мислат дека Чарлс е лош пример на куќата Виндзор, велат дека и подобро што е така.

Но, кога принцот Чарлс еден ден ќе ја наследи својата мајка на британскиот трон, на тоа ќе чека подолго од било кој предходен престолонаследник во историјата на монархијата стара илјада години. Почитувачите на Чарлс веруваат дека неговата мудрост, промисленост и залагање за заштита на околината, ќе ја донесе јавната подршка што ја заслужува. Но, сето тоа го засенува неговата прва сопруга принцезата Дијана, бурниот прекин на нивниот брак и трајното непријателство со делот од јавноста спрема неговата втора сопруга Камила, војвотката од Корнвел.

Прочитајте и...  Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Прочитај повеќе

Беквалац сакаше само да ја најави новата песна, но интересот на фановите е нејзиното бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кожата на лицето зборува многу за вашето здравје, откријте што се крие зад бледилото, црвенилото, акните, сувата кожа…

Слободен печат

Корисни факти: Луѓето кои имаат 3 пати секс неделно изгледаат 7 години помладо!

Васко Спасоски

Стил на неделата: проф. д-р Ежени Брзовска

Ј.К.Д

Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Сонувавте дека летате? Еве ги сите значења на тој сон и сите се фасцинантни!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џеј Ло се обиде да го внесе кучето во приватниот авион, но се случи вистинска драма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Искуство на белграѓанката Јасмина која нашла паричник полн со пари: „Следниот пат ќе го шутнам!“

Слободен Печат

Уапсен синот на Оливер Мандиќ: Ја претепал мајка му, па ги нападнал полицајците!

Васко Спасоски

Ниту цврстите гради без градник не успеаа да го тргнат вниманието од „изгужваниот“ стомак на Кејти Холмс! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски