VW брои недели до премиерата на Golf 8

Германскиот производител објави нова фотографија од маскираниот пред-продукциски Golf 8 пред неговото деби кое ќе се случи во текот на есента.

Volkswagen веќе некое време ги подготвува фановите за премиерата на новата генерација на својот бестселер која првично е планирана за Саемот за автомобили во Франкфурт, но во меѓувреме беше променета за оваа есен.

Иако на Интернет веќе со месеци се појавуваат „шпионски“ фотографии од немаскираниот Golf 8, германската компанија на најновата фотографија ја сокрива неговата надворешност под црно-бела „камуфлажна“ фолија.

Сепак, не е возможно да се сокрие препознатливата силуета на популарниот хечбек, кој од генерација во генерација дискретно се менуваше, па и најновиот модел е дизајниран во склад со познатиот еволуциски дизајнерски пристап на Volkswagen.

Прочитајте и...  Виц на денот - Внуци

Од германскиот производител истакнуваат дека „осмицата“ има елегантна пропорција и дека со својот изглед многу лесно ќе влегува во погледот на луѓето.

Значајни дизајнерски промени се случиле во патничката кабина, со оглед дека Golf 8 добива целосно дигитализирана командна табла со два големи екрани – едниот за инструмент таблата и другиот, кој е централно поставен за мултимедијални содржини.

Новиот Golf e поставен на MQB Evo механичката плаформа со што ќе се заштеди на масата на возилото и ќе биде до 45 килограми полесен од актуелната генерација.

Покрај бензинските и дизел мотори во понудата ќе има и т.н. „благ“ хибриден погон, како и класичен „plug-in“ хибрид, кои му овозможуваат автономија на возење на електрична енергија и до 80-тина километри.

Прочитајте и...  Тамара Тодевска славеше роденден: Погледнете колку години наполни! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Сопругата на фудбалерот на Реал Мадрид не мирува: Софија Милошевиќ во третиот месец од бременоста се „соблече“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат

Тажна животна приказна на Дино Мерлин: Се вратив од турнеја, а сопругата ме праша: „Донесе ли нешто, немам за млеко“…

Васко Спасоски

Чувствувате лош мирис кој доаѓа од одводот? Со само три состојки веднаш ќе го решите проблемот!

Слободен печат

Инспиративен живот во седмата деценија: Смиљка, Воскресија, Софија и Сузица, четири жени, четири креативни приказни

Јасмина Кантарџиева Димков

Претерала: Фановите ја подбраа Дара Бубамара: „Ти си куп пластика“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Овој напиток за детоксикација ќе ви биде омиленото нешто летово!

Слободен Печат

Короната ја уби романтиката: Нема туристи, па нема ни работа за градителите на гондоли во Венеција

Слободен печат

Таа е кул мајка која обожава да танцува: Џесика Алба ја освои Тик-Ток платформата и ги воодушеви фановите (ВИДЕО)

Слободен Печат

Трамп ѝ рече на Меланија да се насмее, таа му возврати со гримаса: Нејзината реакција е хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Нов тренд кај идните невести: Дали ова ќе биде главниот аксесоар на венчавката? (ФОТО)

Слободен Печат

Почетокот на владеењето на кралицата Елизабета Втора го одбележале паѓањето на Бртанската империја и сиромаштијата во државата: Зошто само Британија уште го практикува крунисувањето?

Слободен Печат