Вулин: Оставката на Харадинај – фарса – Слободен печат
ВестиРегион

Вулин: Оставката на Харадинај – фарса

Вулин рече дека станува збор за „игра за внатрешна употреба“.

Оставката на Рамуш Харадинај, поради покана од Специјалниот суд да биде сослушан како осомничен, е фарса и начин да се задоцни и прекине дијалогот, но и да се стави товарот врз Србија. Вака изјавил денеска министерот за одбрана на Србија, Александар Вулин, по повод оставката на премиерот на Косово, по поканата на Специјалниот суд во Хаг, пренесува Газета експрес.

Вулин рече дека станува збор за „игра за внатрешна употреба”, бидејќи не е прв пат Харадинај да оди во Хаг и да се врати како херој.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close