13 C
Скопје

Вулин: Марихуаната нема да биде легализирана во Србија се додека Вучиќ е претседател на државата

Вулин објасни дека марихуаната уште е на списокот на наркотични дроги на Комисијата за наркотици на ОН.

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин изјави денеска дека марихуаната нема да биде легализирана во Србија се додека Александар Вучиќ е претседател на државата.

Вулин објасни дека марихуаната уште е на списокот на наркотични дроги на Комисијата за наркотици на ОН.

– Не верувам во поделба на лесни и тешки дроги. Верувам во скали кога станува збор за наркотиците – почнувате со марихуана и завршувате на игла. Јас секогаш ќе гласам против легализацијата на марихуаната во Парламентот, ако тоа е поставена како тема, изјави Вулин за Пинк ТВ.

Министерот ја најави акцијата на тоа министерство за враќање на полицајците-позорникари на улиците во државата.

Поврзани вести

ВИДЕО | Се слушна ѕвоното во Детската клиника: Малата Ана ја доби борбата со болестите

Слободен печат

Утре се одбележува Денот на Европа и Денот на победата над фашизмот

Слободен печат

Бегал од полиција, па со 140 км на час удрил во лежечки полицаец

Слободен печат

Двајца станари со деменција побегнале од старечкиот дом во Тенеси благодарение на воената обука, персоналот казнет

Слободен печат

Деспотовски: Заврши времето на евтина работна сила, немаме луѓе за извоз

Слободен печат

Успорената демографија нема да ја сопре Кина

Гидеон Рахман/Financial Times

Остави Коментар