Вуков доминира во Кичево

Ристо Вуков победи и на втората трка од авто-мото шампионатот сезонава која се возеше на патеката во Кичево. Ова беше трета победа на Вуков сезонава, по двата триумфа во Кичево, тој победи и на трката во Нови Сад.
Следната трка за Ристо Вуков кој е лидер во двете конкуренции ќе биде трката во Бања Лука.

– Целта за почетокот на сезоната е остварена, успеавме да победивме на првоте три трки. Очекувам висок пласман и во Бања Лука, со оглед на тоа што таа патека ми лежи, конфигурацијата е одличназа мојот стил на возење. Сепак, ништо не е завршено, сезоната ќе биде долга – изјави Вуков.

Прочитајте и...  Челси повторно ќе купува голман од Шпанија и тоа најскапиот

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат