Вујовиќ: Вардар без навивачи не е Вардар

Екипата на Вардар ги продолжува настапите во Лигата на шампионите, и во среда за прв пат ќе игра на домашен терен и тоа против Брест Мешков. Вардарци во првото коло ремизираа на гостувањето кај Елверум, а тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ очекува тежок  натпревар. – Во животот едно е сигурно, тоа е смртта. Ова е … Продолжи со читање Вујовиќ: Вардар без навивачи не е Вардар