Вујовиќ: Навивачите не се задоволни, реков дека ќе дојдат и тешки денови за Вардар

Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје екипата на Вардар 1961 го претрпе петтиот пораз по ред во Лигата на шампионите откако загуби уште еднаш од ПИК Сегед со резултат 27:30 (9:16). Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber После осум одиграни кола во групата „А“ Монпеље има 13 бодови, пред ПИК Сегед кој е … Продолжи со читање Вујовиќ: Навивачите не се задоволни, реков дека ќе дојдат и тешки денови за Вардар