Вујовиќ: Какви се тие глупости, сум барал пари од играчите?

Славниот ракометар Веселин Вујовиќ поминува низ тежок период, претходно беше отпушен од словенечката ракометна федерација на нешто повеќе од еден месец пред стартот на ЕП.

Во сета оваа приказна се вмешува и контроверзниот тајмаут кој што го имаше Вујовиќ кога им „делеше“ совети на своите играчи на ППД Загреб.

Вујовиќ обожува да игра покер, но играше за забава. Секој кој што сакаше да игра со него мораше да плати 300 евра, вклучувајќи ги играчите кои беа омилени кај него, беа дел од обвинувањата кои ги пренесоа словенечките медиуми.

Веднаш реагираше екс тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ за хрватските медиуми.

– Бевме на патот за Сегед, каде што игравме натпревар во Лигата на шампионите, кога ме повика една новинарка од Србија и ми рече што напишале словенечките медиуми. Останав во шок, во Сегед играат четири словенечки играчи, веднаш ми дојде капитенот Јуре Доленец и ми рече дека словенечките играчи ќе се огласат околу сета оваа ситуација и ќе ја кажат својата страна на приказната со цел да ме заштитат – рече Вујовиќ за „Index.hr

Прочитајте и...  Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

– Замислете што ми напишале. Најпрвин дека со покер се опуштам, а потоа и дека сум барал пари од играчите да учествуваат во тие партии. Какви се тие глупости, дали гледате колку е тоа несериозно? Се опуштам, а потоа барам пари. Најмногу ме повредија што напишале дека на тренинзите сум понижувал и сум ги малтретирал играчите кои ме одбивале да учествуваат во тие партии покер. Може ли некој нормален да поверува во ова, во таква средина со таков начин на однесување. Ме радува тоа што после моето заминување, скоро цела словенечка јавноста застана на моја страна. На официјалната Фејсбук страница на Словенечката ракометна федерација од 500 коментари, 450 беа во моја корист – додаде Вујо.

Прочитајте и...  Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Слободен печат

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Остави Коментар

17 − два =

Прочитај повеќе

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат