Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва ја посети семејната куќа на Андрија Мандиќ, еден од лидерите на Демократскиот фронт во Загориќ, Црна Гора каде помина пријатна вечер со него и Милан Кнежевиќ.

 

View this post on Instagram

 

Razgovor sa ljudima u Zagoriču. Posetio sam porodičnu kuću Mandića i proveo prijatno veče sa Andrijom i Milanom Kneževićem.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on

– Разговор со луѓе во Загориќ. Ја посетив семејната куќа на Мандиќ и поминав пријатна вечер со Андрија и Милан Кнежевиќ, е објавено на Инстаграм профилот „Иднина на Србија“.

Претседателот Вучиќ денес објави дека ќе отпатува за Црна Гора, каде ќе присуствува на погребот на Црногорскиот митрополит Амфилохије и приморскиот крај и ќе разговара со претставниците на српскиот народ во Црна Гора.

ВИДЕО: Бизарно- Деца го бакнуваат телото на Амфилохије кој почина од ковид-19

 

Прочитајте и...  Уапсени лекари во Кина за кражба и илегална продажба на органи од починати пациенти

Поврзани вести

Амазон ќе исплати 500 милиони долари во празнични бонуси за вработените

Слободен печат

Навални: ЕУ да не остане нема ако на било кој кандидат му се забрани учество на руските избори

Слободен печат

Одлука на Советот на Општина Битола: Донација од 40.000 евра за изградба на модуларна болница

Слободен печат

Филипче: „Полициски час“ нема да донесе ништо, есенскиот пик на вирусот е зад нас

Слободен печат

Во Србија на секои 28 минути едно лице ја губи битката со коронавирусот: Нови 7.790 случаи, 57 лица починаа

Слободен печат

И за вакцината за ковид-19 се поделивме, едни со Русите, други со Американците

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian