Вучиќ и Путин ќе оставарат средба утре во Сочи

Рускиот претседател Владимир Путин и шефот на српската држава Александар Вучиќ ќе остварат средба утре во Сочи, а во фокус на нивните разговори ќе бидат билатералната соработка и меѓународните прашања, соопшти Кремљ.

Вучиќ, како што се наведува, ќе допатува во работна посета на Русија.

Двајцата лидери „планираат да разговараат за клучни прашања околу билатералната соработка, како и за регионални и меѓународни проблеми”, се додава во соопштението.

Прочитајте и...  Граѓаните „бомбардирани“ од политички спотови: Партиите играат на будење на емоциите кај граѓаните

Прочитај повеќе

Над 600.000 случаи на коронавирус во Индија: Околу 100.000 се пријавени во последните четири дена

Слободен печат

Консензус за законот за попис и негова подготовка веднаш по изборите, рече Османи

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Најстариот пациент е наша миленичка на 94 годишна возраст, за која го очекуваме контролниот брис

Слободен печат

Жбогар: Ова е уште еден важен чекор на патот кон ЕУ

Слободен печат

Вучиќ вечерва ќе ја соопшти одлуката за Белград: Следи полициски час или затворање на градот?

Слободен печат

Османи: Фер избори и формирањето на политичките институции и консензус за почеток на преговорите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЈП „Водовод и канализација“ со предупредување: Не ја трошете водата за пиење за полнење базени и наводнување, за да нема рестрикции (ВИДЕО)

Слободен печат

Уапсен маж осомничен за убиство на полицаец за време на протестите во Хонгконг

Слободен печат

Пресудата за статусот на „Аја Софија“ ќе биде објавена во рок од 15 дена

Слободен печат

Османи: Моето очекување е до октомври да биде прифатен финалниот текст за преговарачката рамка

Слободен печат

Орбан контра ЕУ: Од списокот на „безбедните“ држави дозволен е влез само за Србите

Слободен печат

Зафировски од МОРО: Додека не се донесе закон за најмала гарантирана исплатена саатнина, не сме ни приближно блиску до европските држави (ВИДЕО)

Слободен печат