19 C
Скопје

Вучиќ го покажа индексот на Инстаграм: Првиот семестар го завршив со три десетки и една деветка

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ се пофали со својот индекс на Инстаграм, откако ги положи сите предмети од првиот семестар на студии.

Шефот на српската држава моментно е студент на Високата спортска школа, а семестарот, како што може да се види од неговата објава го завршил со три десетки и една деветка.

Фото: instagram

Под фотографијата со индексот напиша дека жали што не се изборил и за четврта десетка, но дека тоа и физички било невозможно, бидејќи за таква оценка е потребно и физичко присуство на практични вежби за што немаше време.

Вучиќ лани во јули се запиша на факултет и од тогаш честопати ги известува неговите следбеници на Инстаграм за студентскиот живот.

Поврзани вести

Димитров: Естонското искуство може многу да ѝ користи на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Законските решенија за легализација на дивоградби поддржани од матичната собраниска комисија

Слободен печат

Започна средбата помеѓу Пендаровски и Мицкоски

Слободен печат

Филипче: Нема ништо тајно и сомнително при набавката на кинеските вакцини

Слободен печат

Заев очекува Косово да го испочитува меѓународното право и да го екстрадира Африм Исмаиловиќ

Слободен печат

Германија ќе ја препорача вакцината на Џонсон и Џонсон за лица постари од 60 години

МИА Агенција

Остави Коментар