Вучиќ ги почна консултациите за формирање влада

Консултациите за формирање на владата на Србија започнаа денеска со состанок помеѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и претставници на изборната листа „Албанска демократска алтернатива – Обединета долина”, предводени од Шаип Камбери.

Во наредните денови, Вучиќ ќе се сретне и со претставници на другите партии и листи кои обезбедија мандати на изборите – на СВМ, СПС, СПАС, Партијата за правда и помирување и СНС.

Прочитајте и...  Од Малта во Грција со негативен тест за Ковид-19

Прочитај повеќе

КЛАСТЕР ,,Тајна мала свадба Кичево”: Корона фатил младоженецот, невестата е суспектна ама во анкетите не кажале ,,да не пукне брука”!?

Средба Заев – Гаши во хотел Белви

Слободен печат

Инцидент во миланската катедрала Дуомо: Уапсено едно лице

Слободен печат

Се намали вредноста на благородните метали поради руската вакцина за ковид-19

Слободен печат

Во Дебар двајца новозаразени од Ковид-19 и осум оздравени лица

Слободен печат

Нови 130 случаи на коронавирус во Хрватска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дел од Карпош без вода

Слободен печат

Милановиќ во приватна посета на Албанија по покана на Рама

Слободен печат

Солидарност со повредените: Стотици жени во бело формираа „жив синџир“ на плоштадот во Минск (ФОТО)

Слободен печат

Кичево: Четворица новозаразени и шестмина оздравени од Ковид-19

Слободен печат

Граѓаните бараат спас од Вардариште

Во Кина откриле коронавирус на пакети со замрзнати морски ракчиња од Еквадор

Слободен печат