Втората вечер од „Пивофест2019“ со многу гости и весела атмосфера - Слободен печат

Втората вечер од „Пивофест2019“ со многу гости и весела атмосфера

Првата вечер од  фестивалот во Прилеп „Пивофест 2019“ помина во одлична атмосфера и голема посетеност, што во претходните години не беше карактеристика за првиот фестивалски ден, соопштија организаторите на фестивалот, а во истиот дух продолжи и втората вечер.

Синоќа на „Пивофест 2019“, главната бина беше резервирана за настапите на Миле Кузмановски, Ален Хасановиќ, Уска Кан и Демир Кантуровски, а вечерта ја затвори Светлана ЦецаРажњатовиќ.

Многу гости, весела атмосфера и добра музика се само дел од впечатоците кои ја одбележаа и втората фестивалска вечер.

Од друга страна, прилепскиот градоначалник, уште по првата вечер, во која главни ѕвезди беа „Галија“, го изрази своето задоволство.

– Задоволството е уште поголемо што и на алтернативните сцени беше исто така добро, како и во детското катче и на јавниот простор, така и на Камената бина каде младите се забавуваа до раните утрински часови. Најважно е што сѐ помина во најдобар ред – изјави градоначалникот Илија Јованоски.

Прочитајте и...  Ле Соар: Балканот се гуши во микрочестички

 

Прочитај повеќе

Белгиски универзитет развива вакцина против коронавирусот

Слободен печат

Алармантно – продолжува палењето на контејнери во главниот град

Слободен печат

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ АПЕЛИРААТ: Граѓаните да избегнуваат патување во странство за спречување на коронавирусот

Слободен печат

Магла утринава во неколку градови, преку ден облачно со дожд

Слободен печат

Змијанац: Општ пад на моралните и семејните вредности

Слободен печат

Јапонија со чартер лет ќе врати 200 граѓани од Вухан

Слободен печат

Остави Коментар

ten − three =

Прочитај повеќе

Обвинителот Рустеми ќе сведочи на денешното рочиште за „Рекет“

Слободен печат

Трајковска: Поразително е што дел од граѓаните сакаат да гледаат во дневната на комшијата

Слободен печат

Помпео: Ирак да го зачува својот суверенитет

Слободен печат

Попоски: Следува релативно топло време

Слободен печат

Стејт департментот ги предупредува своите граѓани: Избегнувајте патувања во Кина

Слободен печат

Законот за јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура

МИА Агенција