Втора жртва на пожарите во Албанија, загина жена со изгореници на 70 отсто од телото

Пожарите во Европа/Фото: Архива на Слободен Печат

Во Албанија денеска пријавија уште една жртва на пожарите, овој пат жена која се здобила со изгореници на 70 отсто од телото, пренесува Албанија пост.

Жената (60) пред осум дена била примена во болницата, била од Ѓирокастро. Пред една недела нејзиниот сопруг (65) настрадал обидувајќи се да го изгасне пожарот.

Во Албанија пожарите траат веќе две недели.

Беснеат пожари низ Албанија, спречен пожар кој и се заканувал на воената база Пашалиман

Видео на денот