Голема победа за осминафинале на Македонците на СП! - Слободен печат

Голема победа за осминафинале на Македонците на СП!

Денеска на СП продолжија возбудувањата со дуелите од третото коло и полека се откриваат имињата кои претендираат за настап во елиминациските борби.

Во рамките од третото коло во групата Ц од Светското кадетско првенство што се одржува во нашата земја, кадетската репрезентацијата на Македонија славеше во СЦ „Борис Трајковски“ со 27:25 (12:9).

Најефикасен беше Серафимов кој запиша 10 голови, три помалку Костески.

После три кола на СП со максимални шест бодови води Данска, пред Македонија и Јапонија кои имаат по четири, следуваат Бахреин и Аргентина по два, а без бодови е репрезентацијата на Нигерија.

Во наредното четврто коло нашите ракометни надежи в недела од 20.30 часот ќе ги одмери силите против Данска, а еден ден подоцна во истиот термин ривал во последната петта рунда од групната фаза е Јапонија.

Прочитај повеќе

„Пет од пет“: Шпанците ги решија и Австријците! (ВИДЕО)

Слободен печат

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Остави Коментар

seventeen + 1 =

Прочитај повеќе

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат