8 C
Скопје

Втор смртен случај на трудница за неполн месец: Почина 24 годишна девојка од скопско Студеничани

Втор смртен случај на трудница во неполн месец. По септемврискиот на ГАК, кога почина 40 годишна бремена жена од Шуто Оризари, синоќа во болницата „Мајка Тереза“ во Чаир почина и 24 девојка од скопско Студеничани.

Таа била примена во болницата во бесознание, без пулс и со мртов плод во утроба. Медицинскиот персонал веднаш се обидел со реанимација што, за жал, завршила безуспешно.

За случајот е известено и Министерството за внатрешни работи (МВР) од каде истакнаа дека телото на починатата е предадено на обдукција на Институтот за судска медицина.

Прочитајте и...  Конечно е постигнат напредок на средбата на македонско-бугарската Комисија за историски прашања

Поврзани вести

Кикиљас: Мутациите на коронавирусот не загрижуваат

Слободен печат

Академик Беџети за концепцијата за основно образование: Дури и најдолгите патишта почнуваат со првите чекори

Слободен печат

Сенатот во понеделник ќе започне судење за отповикување на Трамп

Слободен печат

Османи: Процесот на проширување на ЕУ нема алтернатива

Слободен печат

Следното рочиште за „Таргет-Тврдина” ќе се одржи во вторник

Слободен печат

Српскиот воен синдикат добил поплаки од војници кои тврдат дека командантите ги тераат да се вакцинираат

Слободен печат

Остави Коментар