Врснички нападнале девојче во Битола, мајката пријавила во полиција

тепачка
Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

Вчера околу пладне мајка на ученичка во битолско училиште пријавила во полиција дека две девојчиња ја нападнале нејзината ќерка, соопшти МВР.

„На 06.02.2023 во 13.00 часот во СВР Битола, Т. Д.Д. (38) од Битола пријавила дека на 01.02.2023, пред училиштето во кое учи нејзината малолетна ќерка, истата била физички нападната од две малолетнички“, пишува во полицискиот билтен.

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот