-6 C
Скопје

Времето денеска сончево со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Утринските температури ќе се спуштат до еден степен, а дневните ќе се качат до 22 степени. Во Скопје утринската температура изнесува 2 степени, додека максимално во текот на денот ќе се искачи до 18 степени.

Утре ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од северен правец.

Прочитајте и...  Нови 55 случаи на ковид-19 во Тиквешкиот регион, меѓу нив тројца здравствени работници од Кавадарци

Поврзани вести

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат

ВИДЕО | Трамп: Не се борам за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласаа за мене

Слободен печат

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО: Отворено едно од најголемите лизгалишта во Европа

Слободен печат

Уште еден град во Србија прогласи вонредна состојба

Слободен печат

Остави Коментар